... yazı kalır.

bellatrix begins: batman gibi değil, anka kuşu gibi!

Lemon Tree

Hep diyorum, birileri doğdukça değilse de, birileri büyüdükçe, hazırlıklara sen kaçlısın diye soracak kadar hesap kabiliyetimizi yitirdiğimiz yaşlara geldikçe... "2000liyim" diyor adam. Diyorum, 2000li adam mı olur? 2000li adama hayatımızın bir dönemi gelecek arabamızı emanet edeceğiz. Evimizi, çocuğumuzu filan emanet edeceğiz, ama 2000li adam lan, nasıl gözümüz arkada kalmayacak ki?

2000li adam mı olur allaseniz?!

12 yaşında Lemon Tree dinliyordum ben, Ezginin Günlüğü değil. Ezginin Günlüğü dinlememişim. 12 yaşında çocuk Lemon Tree mi dinler?

Çocukluğumu değilse de ergenliğimi yaşamadım diyebilir miyiz? Bence diyemeyiz.

12 yaşında çocuk ne anlayacak ezgiden günlükten; ne ağlayacak ezgiye günlüğe... Zaten olmazmış.

(Aralık 2010)

0 yazmadan duramayan var!:

Related Posts with Thumbnails

bencileyin

Fotoğrafım
iyiyim, kötüyüm, mutluyum, mutsuzum, güzelim, çirkinim - herkes kadar. çok şey bilir, her şeyi hatırlarım; çöp beyinliyimdir. bana alttan bakarsanız bir tanrı görürsünüz (temsili). müzik dinlerim, sadece yalnızsam veya sarhoşsam bağıra bağıra eşlik ederim; yoksa insanları düşünürüm aslında. ve severim. insanları severim; bazı insanları daha fazla, bazılarını çok çok fazla, boyumdan büyük severim. sonracıma, okurum. bir de yazarım; iyi, kötü, mutlu, mutsuz, güzel, çirkin - herkes kadar.

basılı materyalin hastasıyım!

read the printed word!