... yazı kalır.

bellatrix begins: batman gibi değil, anka kuşu gibi!

var ama evli

Ah annem benim ya :)

_ Kızım yok mu yeni işinde ilgini çeken biri?
_ Var ama evli.

"Var ama evde"nin bir türevi bu, "hea var ama kimseye faydası yok" anlamında... Ama doğru söylüyorum. İşe başladığım ilk hafta içinde tanıştığım yakışıklı ve oldukça komik adamın evli olduğunu öğrenmem yaklaşık 1 saat kadar az bir süre aldı; daha evliliğinin "ee nasıl gidiyor bakalım?" sorgularını kabul ettiği ilk safhasındaydı çünkü.

(Cicim ayları; evliliklerin "ee nasıl gidiyor bakalım?" ile "çocuk ne zaman?" soruları arasındaki safhası olsa gerek. Sonra, defans dönemi başlıyor.)


Böyle bir şeyden şurada bahsetmiştim. Büyümek sancılı bir iş olabiliyor. Bir yüzük çarpabiliyor insanı, nasıl diyor Amerikalılar, "like a bullet through your head". Bu konsept illa ki boş kalmamıştır dedim ve nitekim, yandaki yüzüğü buldum. Bunu takmak da "haha bunu ben kaptım, in your face!" demek gibi bir şey (ya da through your head:))

Dünyanın en çirkin şeyi bu arada bu yüzük de, neyse.
Anneme söylemediğim şey ise şuydu: "İşyerinden birine aşık olup da iki sene daha sürünmeye hiç niyetim yok açıkçası anne."

Olmazsa olmaz çünkü ama ben bir olmayanı her gün görmek istemiyorum.

0 yazmadan duramayan var!:

Related Posts with Thumbnails

bencileyin

Fotoğrafım
iyiyim, kötüyüm, mutluyum, mutsuzum, güzelim, çirkinim - herkes kadar. çok şey bilir, her şeyi hatırlarım; çöp beyinliyimdir. bana alttan bakarsanız bir tanrı görürsünüz (temsili). müzik dinlerim, sadece yalnızsam veya sarhoşsam bağıra bağıra eşlik ederim; yoksa insanları düşünürüm aslında. ve severim. insanları severim; bazı insanları daha fazla, bazılarını çok çok fazla, boyumdan büyük severim. sonracıma, okurum. bir de yazarım; iyi, kötü, mutlu, mutsuz, güzel, çirkin - herkes kadar.

basılı materyalin hastasıyım!

read the printed word!