... yazı kalır.

bellatrix begins: batman gibi değil, anka kuşu gibi!

iDied

Steve Jobs öldü. Steve Jobs'un öldüğünü duyunca ilk şunu düşündüm: Acaba "keşke şu CEO'luğu daha önce bıraksaydım" demiş midir?

Barış Manço öldü, Michael Jackson öldü, Amy Winehouse öldü, Kurt Cobain ise öldüğünde benim için önemli biri değildi, küçüktüm daha. Ben kimse için paralanmadım; bir kısmı efsanedir, bir kısmı bence abartılmıştır, ama hiçbiri benden değildir. Hiçbirine ailemden biri ya da sevdiğim ölmüş muamelesi yapamam. Bu, ölümü yadsımak, insanları küçümsemek değil. Ölsem haberleri olmayacak insanları burda konu ediyorum kendime. Bundan daha büyük bir kabullenme olur mu?

Steve Jobs, beklenen şekilde, öldü. Benim için efsanelerden biriydi. Huzur içinde yatsın, mutsuz olduğunu sanmıyorum...

"No one wants to die. Even people who want to go to heaven don't want to die to get there. And yet death is the destination we all share. No one has ever escaped it. And that is as it should be, because Death is very likely the single best invention of Life. It is Life's change agent. It clears out the old to make way for the new."

Stanford College Commencement Speech, 2005 http://www.youtube.com/watch?v=D1R-jKKp3NA
Stanford College Commencement Speech, 2005 Full Text http://news.stanford.edu/news/2005/june15/jobs-061505.html

0 yazmadan duramayan var!:

Related Posts with Thumbnails

bencileyin

Fotoğrafım
iyiyim, kötüyüm, mutluyum, mutsuzum, güzelim, çirkinim - herkes kadar. çok şey bilir, her şeyi hatırlarım; çöp beyinliyimdir. bana alttan bakarsanız bir tanrı görürsünüz (temsili). müzik dinlerim, sadece yalnızsam veya sarhoşsam bağıra bağıra eşlik ederim; yoksa insanları düşünürüm aslında. ve severim. insanları severim; bazı insanları daha fazla, bazılarını çok çok fazla, boyumdan büyük severim. sonracıma, okurum. bir de yazarım; iyi, kötü, mutlu, mutsuz, güzel, çirkin - herkes kadar.

basılı materyalin hastasıyım!

read the printed word!