... yazı kalır.

bellatrix begins: batman gibi değil, anka kuşu gibi!

serendipiti.

O otobüs Şampiyon Kokoreç'in önündeki durakta öyle biçimsiz durmasaydı ve ben onu mecburen beklemeseydim, tam Akaretler'e dönerken sıraevlerin ışıklarının teker teker, ev ev yanarak tüm yokuşu aydınlattığını görmeyecektim. O akşamım güzel geçmeyecekti.

Masamda zımbamı bulabilseydim, üst kata çıkıp kırtasiye dolaplarını karıştırmayacaktım. Ağzına kadar plastik dosya dolu bir dolabı açınca o eski plastik topların kokusunu duymayacak, içime çekebilmek için kafamı iyice dolabın içine sokmayacaktım. Aaah o plastik top kokusu ve bilimum kokular; yanmış kibrit, mum, hafif bir tütsü, uhu, tiner hatta.

Bir e-maile cevap verseydim, tüm öğle tatilim evlilik muhabbeti içinde geçecekti, almak için kenara yazdığım bir kitap olmayacak, kimseye belgesel önermeyecektim. İçim hiç cız etmeyecek, hiçbir şeye gülmeyecek, güldürmeyecektim.
*
Ne bir saniye erken, ne de geç.
*
Yaşadığını hissetmek için, tam zamanında.

1 yazmadan duramayan var!:

Benjamin Button'daki kaderle ilgili bölümü hatırlattı bu yazı bana.

 
Related Posts with Thumbnails

bencileyin

Fotoğrafım
iyiyim, kötüyüm, mutluyum, mutsuzum, güzelim, çirkinim - herkes kadar. çok şey bilir, her şeyi hatırlarım; çöp beyinliyimdir. bana alttan bakarsanız bir tanrı görürsünüz (temsili). müzik dinlerim, sadece yalnızsam veya sarhoşsam bağıra bağıra eşlik ederim; yoksa insanları düşünürüm aslında. ve severim. insanları severim; bazı insanları daha fazla, bazılarını çok çok fazla, boyumdan büyük severim. sonracıma, okurum. bir de yazarım; iyi, kötü, mutlu, mutsuz, güzel, çirkin - herkes kadar.

basılı materyalin hastasıyım!

read the printed word!