... yazı kalır.

bellatrix begins: batman gibi değil, anka kuşu gibi!

Ben Adamı Ayrılırken Tanırım

Arabeskin dibine vurduğum ama yine de Küçük Emrah misali kaşlarımı kaldıra kaldıra şarkıya eşlik edecek kadarcık bir mutluluk kırıntısı taşıdığım zamanlarda dinlediğim iki şarkı olur genelde: Seren Serengil'den "Alıştım Sana" ve daha da güzeli, Kibariye'den "Kim bilir?".
*
Seren Serengil'le de tüm münasebetim bu, yareppim şükür. Dün Levent'te bina boyu bir afiş görene kadar da aklıma gelmemişti kendisi. Yeni albüm çıkarmış; adı beni benden aldı: Ben Adamı Ayrılırken Tanırım.
*
Yıllarca Demet'in İbo'ya laf sokmak için söylediği şarkılarla kazandığı paraları konuştuk ama bence hiçbiri bu albüm (ve umarım albüm, adını kendi adını taşıyan bir şarkıdan almıştır) kadar öte saçmalıkta olmamıştı: Kadın kendi kendine laf sokuyor yahu.
*
Ben adamları ayrılırken tanısam bunu kimseye söylemezdim sayın Serengil. Mazallah salak sanırlar beni. Tavsiye ederim. O kadar şeffaflığa gerek yok.

Ayrılırken geçilen yol dikkat çekici.

Tanrıyla karşılaşsam ne sorardım bilmiyorum ama Seren Serengil'le karşılaşsam şunu sorardım: "Kim bilir bu gidişin dönüşü olacak mı?"


(27 Kasım 2010, İstanbul)

0 yazmadan duramayan var!:

Related Posts with Thumbnails

bencileyin

Fotoğrafım
iyiyim, kötüyüm, mutluyum, mutsuzum, güzelim, çirkinim - herkes kadar. çok şey bilir, her şeyi hatırlarım; çöp beyinliyimdir. bana alttan bakarsanız bir tanrı görürsünüz (temsili). müzik dinlerim, sadece yalnızsam veya sarhoşsam bağıra bağıra eşlik ederim; yoksa insanları düşünürüm aslında. ve severim. insanları severim; bazı insanları daha fazla, bazılarını çok çok fazla, boyumdan büyük severim. sonracıma, okurum. bir de yazarım; iyi, kötü, mutlu, mutsuz, güzel, çirkin - herkes kadar.

basılı materyalin hastasıyım!

read the printed word!