... yazı kalır.

bellatrix begins: batman gibi değil, anka kuşu gibi!

Formspring (yanlış) sorusu

Formspring'im var ya benim bi köşede duran... Orada bazen çok acayip şeyler oluyor. Mesela...

Yav insan olsa olsa sevinir arkadaşı için. Hiçbir şey bilmese de ve artık bilme hakkını kendinde görmese, merak etmese de sevinir işte, o mutlu olduğu için. Onu da bilmiyorsa, onun mutlu olduğunu farz ederek sevinir insan. Nasıl istiyorsan öyle olsun be, der kendi kendine ve insanların onu suçlayabileceği hiçbir şeyi yazmaz artık o insanların okuyacağı yerlere (yazan adama yer mi yok...) Bunun kendisine bir faydası olur mu, olmaz, ama olsun.

Yukarıdaki soru yanlış. Asıl soru: "Sen neye üzülüyorsun?" olacaktı. O zaman ben şunu derdim: "Neredeyse bir yıldır bir ilişkiyi sürdürebilecek kadar şuuru yerinde bir adamın, beni sürekli unutmasına üzülüyorum."

Bir akşam diyorum ki belki de olmuştur artık, ben olmuşumdur, olmuşuzdur yani. Sonra bakıyorum, hala kızıyorum ya, hala kapasitem var, hala yaşıyorum ve nefes aldıkça insani kızgınlıklarım devam edecek.

Olacak iş değil, öldüm, hala kızıyorum.
Halbuki soğuk olur ölüler.

0 yazmadan duramayan var!:

Related Posts with Thumbnails

bencileyin

Fotoğrafım
iyiyim, kötüyüm, mutluyum, mutsuzum, güzelim, çirkinim - herkes kadar. çok şey bilir, her şeyi hatırlarım; çöp beyinliyimdir. bana alttan bakarsanız bir tanrı görürsünüz (temsili). müzik dinlerim, sadece yalnızsam veya sarhoşsam bağıra bağıra eşlik ederim; yoksa insanları düşünürüm aslında. ve severim. insanları severim; bazı insanları daha fazla, bazılarını çok çok fazla, boyumdan büyük severim. sonracıma, okurum. bir de yazarım; iyi, kötü, mutlu, mutsuz, güzel, çirkin - herkes kadar.

basılı materyalin hastasıyım!

read the printed word!