... yazı kalır.

bellatrix begins: batman gibi değil, anka kuşu gibi!

Worlds Theory

Can this be right?

Hope not.

...

GEORGE: You couldn’t figure out the “World’s Theory” for yourself? It’s just common sense. Anybody knows, ya gotta keep your worlds apart.

JERRY: Yeah, I guess I slipped up.

GEORGE: Ah you have no idea of the magnitude of this thing. If she is allowed to infiltrate this world, then George Costanza as you know him, Ceases to Exist! You see, right now, I have Relationship George, but there is also Independent George. That’s the George you know, the George you grew up with — Movie George, Coffee shop George, Liar George, Bawdy George.

JERRY: I, I love that George.

GEORGE: Me Too! And he’s dying Jerry! If Relationship George walks through this door, he will Kill Independent George! A George, divided against itself, Cannot Stand!

0 yazmadan duramayan var!:

Related Posts with Thumbnails

bencileyin

Fotoğrafım
iyiyim, kötüyüm, mutluyum, mutsuzum, güzelim, çirkinim - herkes kadar. çok şey bilir, her şeyi hatırlarım; çöp beyinliyimdir. bana alttan bakarsanız bir tanrı görürsünüz (temsili). müzik dinlerim, sadece yalnızsam veya sarhoşsam bağıra bağıra eşlik ederim; yoksa insanları düşünürüm aslında. ve severim. insanları severim; bazı insanları daha fazla, bazılarını çok çok fazla, boyumdan büyük severim. sonracıma, okurum. bir de yazarım; iyi, kötü, mutlu, mutsuz, güzel, çirkin - herkes kadar.

basılı materyalin hastasıyım!

read the printed word!