... yazı kalır.

bellatrix begins: batman gibi değil, anka kuşu gibi!

melek misin gümüş söğüt dalı mı

Devlet-millet olgusuna inanmayan, "ben Türk'üm, şu İngiliz" denmesine burun kıvıran kişinin, Kürdistan'ın kurulması ve tanınması için harcadığı çaba 1,

Tanrı veya din inancına bir tarafı ile gülen, hakaret boyutunda laflar eden, "Allah'ı sevmem, seveni de sevmem"ci kişinin, türban özgürlüğü için harcadığı çaba 2.


Bu 2 çabayı samimi bulmuyorum. En az Serdar Ortaç'ı anlamadığım kadar ve aynı nedenle anlamıyorum onları; çünkü bence, bir şarkının en azından başıyla sonu aynı şeyi söylemeli, sözleri kendi içinde tutarlı olmalıdır.

Ben o şarkıyı yine dinlemeyebilirim, ama en azından hakkını veririm.

Related Posts with Thumbnails

bencileyin

Fotoğrafım
iyiyim, kötüyüm, mutluyum, mutsuzum, güzelim, çirkinim - herkes kadar. çok şey bilir, her şeyi hatırlarım; çöp beyinliyimdir. bana alttan bakarsanız bir tanrı görürsünüz (temsili). müzik dinlerim, sadece yalnızsam veya sarhoşsam bağıra bağıra eşlik ederim; yoksa insanları düşünürüm aslında. ve severim. insanları severim; bazı insanları daha fazla, bazılarını çok çok fazla, boyumdan büyük severim. sonracıma, okurum. bir de yazarım; iyi, kötü, mutlu, mutsuz, güzel, çirkin - herkes kadar.

basılı materyalin hastasıyım!

read the printed word!