... yazı kalır.

bellatrix begins: batman gibi değil, anka kuşu gibi!

après elle

Yorum yapacağım diye lafa girip blog yazısı yazmasam, ben ben olmaktan çıkardım.

Kaybolmasın diye koyuyorum buraya önce yazıyı sonra da yorumumu; zira bazen yorum yazıdan daha acayip yerlere gidiyor. Çok hoş bir şey bu.

Bir de, ben chat yapmayı sevmediğimden (evet sevmiyorum aslında. acayip bi durum olmalı chat yapmam için. ne ilginç, değil mi?) yaran chat muhabbetlerimi kopyalama ihtimalim pek yok şuraya.

Eh, daha fazla uzatmayayım. Gülş dövme yaptırdı ve olaylar gelişti...

(...) Madame de Pompadour (December 29, 1721 – April 15, 1764), born Jeanne-Antoinette Poisson, was a well-known French courtesan and mistress to King Louis XV.

Après nous, le déluge.

* After us, the deluge. I care not what happens when I am dead and gone.

bu sevgili madame de pompadour (isim de daha manidar olamazmış) xv. louis'nin metresi ve bu sözü benden sonra olacaklar zerre skimde değil anlamında kullanıyor.

ama aslında xv. louis modifiye ederek, après nous değil de après moi derken onun kast ettiği ise, benden sonra ortalık bir hayli karışacak, monarşi gidiyor, devrimin ayak sesleri, "bugün günlerden devrim" tarzı bir şeyler.

benim için ise ikisinin tam ortasında anlam, benden sonra bir şeyler değişsin, değişmeli, bir fark yaratmalıyım ama yaratmazsam da çok da mesele değil.0 yazmadan duramayan var!:

Related Posts with Thumbnails

bencileyin

Fotoğrafım
iyiyim, kötüyüm, mutluyum, mutsuzum, güzelim, çirkinim - herkes kadar. çok şey bilir, her şeyi hatırlarım; çöp beyinliyimdir. bana alttan bakarsanız bir tanrı görürsünüz (temsili). müzik dinlerim, sadece yalnızsam veya sarhoşsam bağıra bağıra eşlik ederim; yoksa insanları düşünürüm aslında. ve severim. insanları severim; bazı insanları daha fazla, bazılarını çok çok fazla, boyumdan büyük severim. sonracıma, okurum. bir de yazarım; iyi, kötü, mutlu, mutsuz, güzel, çirkin - herkes kadar.

basılı materyalin hastasıyım!

read the printed word!