... yazı kalır.

bellatrix begins: batman gibi değil, anka kuşu gibi!

Hiçbir şey olamazsa metin yazarı olur.

Öyle şeyler görüyorum ki, "işini ciddiye almamak" diye bir etiket açıp altına bunları listeleyesim geliyor. Bunlar genelde, niyeyse ve ne yazık ki yazarlık, metin yazarlığı ve gazetecilikle ilgili şeyler oluyor, üzülmüyor değilim ülkede yazma işiyle ilgili şeylerin bu denli ciddiyetsiz yapılışına. Absürdlükle salaklık arasındaki ince çizginin çok ötesine geçmiş bazı insanlar.

Sanki "hiçbir şey olamazsam metin yazarı olurum" düşüncesi hakim gibi etrafta. Bu insanın içinden gelmesi, okulunu okuması, kendini geliştirmesi gereken bir mecra değilmiş gibi. Tam da bu sırada, de'yi ayrı yazmanın kendilerine çok zor geldiğini her fırsatta dile getiren bir grup basiretsiz insanın, "babam beni Rus edebiyatıyla büyüttü ama de'leri ayrı yazmak zorunda mıyım yani yea" diye beyanat veren bir "yazar"ın küçüklü büyüklü harflerle yazılan ergen rumuzunu doğru yazdığını görüyorum. Kimlerin örnek alındığına, nelerin önemli addedildiğine bakıyorum, ağzım açık kalıyor.

Şaşırıyorum. Şaşırdığıma da şaşırıyorum hani...


kaynak: facebook

0 yazmadan duramayan var!:

Related Posts with Thumbnails

bencileyin

Fotoğrafım
iyiyim, kötüyüm, mutluyum, mutsuzum, güzelim, çirkinim - herkes kadar. çok şey bilir, her şeyi hatırlarım; çöp beyinliyimdir. bana alttan bakarsanız bir tanrı görürsünüz (temsili). müzik dinlerim, sadece yalnızsam veya sarhoşsam bağıra bağıra eşlik ederim; yoksa insanları düşünürüm aslında. ve severim. insanları severim; bazı insanları daha fazla, bazılarını çok çok fazla, boyumdan büyük severim. sonracıma, okurum. bir de yazarım; iyi, kötü, mutlu, mutsuz, güzel, çirkin - herkes kadar.

basılı materyalin hastasıyım!

read the printed word!