... yazı kalır.

bellatrix begins: batman gibi değil, anka kuşu gibi!

"Sen ve elinde ilk kitabın."

Zaman geçtikçe iyileşiyor her şey.

Bundan 5 yıl önce benim elimden aldığını düşündüğüm başkanlık işine seçilen arkadaşıma, "Seni bir süre görmeye tahammülüm yok" demiştim. O da anlamıştı. Sonra biz hep az görüştük, diğerlerine nazaran. Hep birbirimizden haberdar, hep gerektiğince konuşan ama daha az görüşen iki arkadaş işte.

Dün oturduk yarımşar duble rakımızla ve konuştuk, işimizden, aslında yapmak istediklerimizden (bu daha çok bendim). Muhabbetimizi kimse bölmeden, kimse dahil olmadan bu yeniden kuruluşa.

Bana dedi ki:
_ Seninle ilgili bir görüntü var aklımda ve umarım bunun gerçekleştiğini görürüm. Sen ve elinde ilk kitabın. Bir kitap yazmış olmanı ve insanların seni onunla anmasını, "işte bunu o yazmış" demesini; ünlü bir yazar olmanı çok isterim. Eminim bunu söyleyen ilk kişi değilimdir.

O an, yüzümü görmek isterdim.

"Değilsin" dedim, "ama çok teşekkür ederim. Keşke. Sağol."

Sonra kadehlerimizi tokuşturduk, yine kimse dahil olmadan. Ve bir şey (geri) başlarken rakılarımız bitti.

1 yazmadan duramayan var!:

ne güzel zamanlar bunlar.
bu arada tatil öncesi stok erittim farkındaysan. ben dönene kadar çok yazma :P

 
Related Posts with Thumbnails

bencileyin

Fotoğrafım
iyiyim, kötüyüm, mutluyum, mutsuzum, güzelim, çirkinim - herkes kadar. çok şey bilir, her şeyi hatırlarım; çöp beyinliyimdir. bana alttan bakarsanız bir tanrı görürsünüz (temsili). müzik dinlerim, sadece yalnızsam veya sarhoşsam bağıra bağıra eşlik ederim; yoksa insanları düşünürüm aslında. ve severim. insanları severim; bazı insanları daha fazla, bazılarını çok çok fazla, boyumdan büyük severim. sonracıma, okurum. bir de yazarım; iyi, kötü, mutlu, mutsuz, güzel, çirkin - herkes kadar.

basılı materyalin hastasıyım!

read the printed word!