... yazı kalır.

bellatrix begins: batman gibi değil, anka kuşu gibi!

Fareler ve Yobazlar

Uzun uzun yazamayacağım, çünkü çok üzülüyorum. Özetle, birileri okuyup okuyup anlamadığı kitaplara el uzatmış yine, Fareler ve İnsanlar'ı, Şeker Portakalı'nı ahlaka aykırı, müstehcen bulmuşlar.

Zeyyat, ben senin ölmene, daha doğrusu, ben kendime gelmeden, şöyle oturup adam gibi, insan gibi muhabbet etmeden ölüp gidivermene çok üzülüyorum. Ama biliyorum, Şeker Portakalı'ndan daha müstehcen bulunacak bir kitabı çevirdin sen. Muhtemelen önce Güneşi Uyandıralım ve Delifişek, sonra da Kardeşim Rüzgar, Kardeşim Deniz müstehcen bulunacak, yasaklanacak. En iyi ihtimalle, satılmasın diye elinden geleni yapacak bu adamlar.

O günleri görmek zorunda kalmadığın için, senin adına azıcık da olsa mutluluk duyuyorum.Benim elimin varmadığı şeyler için şunları okuyabilirsiniz:
http://www.sabitfikir.com/haber/steinbeckin-fareler-ve-insanlari-da-gayri-ahlaki-bulundu
http://haber.sol.org.tr/devlet-ve-siyaset/seker-portakali-kitabina-mustehcen-sorusturmasi-haberi-65422
http://alintilar-referanslar.blogspot.com/2013/01/steinbeckin-fareler-ve-insanlar-kitabnn.html

Kardeşim Rüzgar, Kardeşim Deniz'i günün birinde yasaklatacak bölüm için buraya tıklayabilirsiniz.

0 yazmadan duramayan var!:

Related Posts with Thumbnails

bencileyin

Fotoğrafım
iyiyim, kötüyüm, mutluyum, mutsuzum, güzelim, çirkinim - herkes kadar. çok şey bilir, her şeyi hatırlarım; çöp beyinliyimdir. bana alttan bakarsanız bir tanrı görürsünüz (temsili). müzik dinlerim, sadece yalnızsam veya sarhoşsam bağıra bağıra eşlik ederim; yoksa insanları düşünürüm aslında. ve severim. insanları severim; bazı insanları daha fazla, bazılarını çok çok fazla, boyumdan büyük severim. sonracıma, okurum. bir de yazarım; iyi, kötü, mutlu, mutsuz, güzel, çirkin - herkes kadar.

basılı materyalin hastasıyım!

read the printed word!